RSS
30.12.2013 | Aktualności | źródło: PAP

PiS zawalczy o poparcie w dużych miastach

PiS kończy objazd mniejszych ośrodków, w 2014 r. przed wyborami do europarlamentu i wyborami samorządowymi partia skoncentruje się na miastach. Liderzy PiS będą odwiedzać obecne i byłe miasta wojewódzkie.

W 2013 roku prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedzał „Polskę powiatową”. Towarzyszyli mu wiceprezesi Adam Lipiński, Mariusz Kamiński, Beata Szydło oraz wicemarszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, a także szef klubu PiS Mariusz Błaszczak i szef Komitetu Wykonawczego Joachim Brudziński.

Podczas spotkań w powiatach politycy PiS podkreślali, że „Polska powiatowa” jest tak samo ważna jak „Polska metropolitalna”. Jarosław Kaczyński diagnozował, że „kraj cierpi na choroby, które w miastach powiatowych przebiegają ostrzej niż w metropoliach”.

Szef PiS podkreślał wielokrotnie, że należy dążyć do zrównania szans i poziomu życia w dużych i mniejszych ośrodkach. Polska –jak mówił – musi rozwijać się w całości.

Politycy PiS byli w 311 powiatach ziemskich, pozostały im do odwiedzenia jeszcze trzy. Sam Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami ponad 50 razy.

„W styczniu planujemy podsumowanie wyjazdów. To będzie duże spotkanie z przedstawicielami wszystkich powiatów” – zapowiedział PAP Joachim Brudziński. Konwencja odbędzie się 25 stycznia w mieście Przysucha w woj. mazowieckim. Joachim Brudziński zapowiedział, że partia w programie, który będzie przyjęty w lutym, położy nacisk na potrzebę zrównoważonego rozwoju Polski.

Politycy PiS objazd powiatów uważają za sukces, który przyczynił się w dużej mierze do poprawy notowań sondażowych.

„Kolejna tura objazdu to przede wszystkim stolice dawnych i obecnych województw –  zapowiedział Joachim Brudziński.

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu