RSS
22.05.2006 | Aktualności | Okręg Rzeszów

Podkarpacki PiS pielgrzymom ze Wschodu

Ponad 40–to osobowa grupa Polaków z parafii pw. Św. Józefa w Doniecku na Ukrainie będzie przebywać w Rzeszowie, przy okazji wizyty papieża Benedykta XVI w Polsce (spędzą tu noc z 23 na 24 maja, oraz z 29 na 30 maja). Z inicjatywą goszczenia ich wystąpił Zespół ds. Wschodnich, działający przy Podkarpackim Zarządzie Regionalnym Prawa i Sprawiedliwości. Podczas pobytu w Rzeszowie opieką otoczą ich członkowie PiS oraz siostry Zgromadzenia Służebnic NSJ, które zaprosiły pielgrzymów do Domu Samotnej Matki. Pielgrzymów ze Wschodu wspomoże również Podkarpacki Bank Żywności.

Grupa z Doniecka odwiedzi Częstochowę, gdzie odprawią jednodniowe rekolekcje. Później będzie pielgrzymować do miejsca urodzenia Jana Pawła II – Wadowic i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Łagiewnikach, a w niedzielę będzie uczestniczyła w spotkaniu z papieżem w Krakowie. Na zakończenie w drodze do Doniecka ponownie zatrzymają się w Rzeszowie, zwiedzając miasto i okolice.

Zespół ds. Wschodnich zajmuje się rozwijaniem kontaktów i współpracą z krajami dawnego ZSRR oraz wspieraniem budowy społeczeństwa obywatelskiego. Jednym z elementów jego działalności jest niesienie pomocy Polakom na Wschodzie.

Pomoc dla pielgrzymów z Doniecka jest już kolejną akcją Zespołu ds. Wschodnich. Zespół brał udział wcześniej w wyborach prezydenckich na Ukrainie w 2004 r. i Mołdawii (była tam liczna grupa obserwatorów z posłem Markiem Kuchcińskim na czele) i Kazachstanie w 2005 roku, oraz w tegorocznych wyborach parlamentarnych na Ukrainie. Dzięki tym wyjazdom Zespół nawiązał liczne kontakty i współpracę z opozycją tych krajów.

Biuro Prasowe PiS
na Podkarpaciu

Wiecej informacji:
Krzysztof Sobolewski 661 643417
Jacek Kiczek 609 081137
Izabela Fac 608 090510

Marek Gróbarczyk: Nieracjonalna i niebezpieczna polityka energetyczna włoskiej prezydencji

Nieracjonalna i niebezpieczna - są to słowa, które dobrze opisują plany włoskiej prezydencji, która sprawuje przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej w ciągu